www.mamboteam.com
Kentishfootball.co.uk Advertisement
Home
Thursday, 17 April 2014
 
 
EASTER FIXTURE LIST
Thursday, 17 April 2014

www.kentishfootball.co.uk will be covering the following games:

Good Friday: Ebbsfleet United  v  Eastbourne Borough – Skrill South
Easter Saturday: Tonbridge Angels  v  Bromley – Skrill South
Other Easter coverage to be confirmed later.

Good Friday 18 April 2014

Sky Bet Championship

Charlton Athletic  v  Bolton Wanderers (3:00pm)

Sky Bet League One

Gillingham  v  Tranmere Rovers (3:00pm)

Skrill Premier

Braintree Town  v  Dartford (3:00pm)

Skrill South

Ebbsfleet United  v  Eastbourne Borough (3:00pm)

Ryman League Division One South

Ramsgate  v  Horsham (1:00pm)

Kent Invicta League

Meridian VP  v  Hollands & Blair (3:00pm)

Seven Acre & Sidcup  v  Crockenhill (3:00pm)

Sevenoaks Charity Cup Final

Fleetdown United B  v  Ide Hill (11:00am)
(at Sevenoaks Town FC)

Easter Saturday 19 April 2014

Sky Bet Championship

Middlesbrough  v  Millwall (3:00pm)

Skrill Premier

Welling United  v  Luton Town (12:30pm)

Skrill South

Concord Rangers  v  Dover Athletic (3:00pm)

Tonbridge Angels  v  Bromley (3:00pm)

Ryman Premier League

Carshalton Athletic  v  Margate (3:00pm)

Cray Wanderers  v  Harrow Borough (3:00pm)

Dulwich Hamlet  v  Leiston (3:00pm)

Maidstone United  v  Bognor Regis Town (3:00pm)

Thamesmead Town  v  Canvey Island (3:00pm)

Ryman League Division One North

Aveley  v  Erith & Belvedere (3:00pm)

Cheshunt  v  Chatham Town (3:00pm)

VCD Athletic  v  AFC Sudbury (3:00pm)

Ryman League Division One South

Guernsey  v  Faversham Town (1:00pm)

Hastings United v  Whitstable Town (3:00pm)

Hythe Town  v  Chipstead (3:00pm)

Merstham  v  Herne Bay (3:00pm)

Sittingbourne  v  Crawley Down Gatwick (3:00pm)

Three Bridges  v  Folkestone Invicta (3:00pm)

Southern Counties East Football League

Ashford United  v  Tunbridge Wells (3:00pm)

Canterbury City  v  Woodstock Sports (3:00pm)

Cray Valley (Paper Mills)  v  Fisher (3:00pm)

Deal Town  v  Erith Town (3:00pm)

Greenwich Borough  v  Beckenham Town (3:00pm)

Holmesdale  v  Rochester United (3:00pm)

Phoenix Sports  v  Sevenoaks Town (3:00pm)

Whyteleafe  v  Corinthian (3:00pm)

Kent Invicta League

Eltham Palace  v  Rusthall (3:00pm)

Lewisham Borough  v  Fleet Leisure (3:00pm)

Orpington  v Bearsted (3:00pm)

Pain & Glory Sports Kent Invicta Challenge Trophy Semi-Final Second Leg

Sutton Athletic  v  Bridon Ropes (3:00pm)
(Sutton Athletic leading 2-1 from the first leg)

Haart of Kent County League Premier – all 2:45pm

APM Contrast  v  Tudor Sports

Erith 147 Sports  v  Chipstead

Farnborough Old Boys Guild  v  Bredhurst Juniors

Greenways  v  Staplehurst Monarchs United

Hildenborough Athletic  v  Sheppey & Sheerness United

Snodland Town  v  Metrogas

Stansfeld Oxford & Bermondsey Club  v  Bromley Green

Haart of Kent County League Division One East – all 2:45pm

Hollands & Blair Res  v  Borden Village

Kennington  v  Guru Nanak

New Romney  v  N.K. Aces

Sevenoaks  v  Deal Town Rangers

Haart of Kent County League Division One West – all 2:45pm

AFC Sevenoaks  v  Belvedere

Bexlians  v  Halls AFC (2:00pm)

Coney Hall  v  Holland Sports (1:30pm)

Long Lane  v  AFC Mottingham

Peckham Town  v  Forest Hill Park

Haart of Kent County League Division Two East – all 2:45pm

APM Contrast Res  v  Tenterden Town

Bearsted Res  v  Deal Town Res

Hawkenbury  v  Larkfield & New Hythe Wanderers

Platt United  v  Woodstock Park

Haart of Kent County League Division Two West – all 2:45pm

Bexley Borough  v  Old Roan

NewPark  v  Seven Acre & Sidcup Res (4:00pm)

Old Bromleians  v  Halstead United

Phoenix Sports Res  v  Sutton Athletic Res

Haart of Kent County League Division Three East – all 2:45pm

Borden Village Res  v  New Romney Res

Guru Nanak Res  v  Bromley Green Res

Staplehurst & Monarchs United Res  v  South Darenth

Haart of Kent County League Division Three West – all 2:45pm

FC Elmstead  v  Long Lane Res (4:30pm)

Metrogas Res  v Farnborough Old Boys Guild Res

Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res  v  Hildenborough Athletic Res

Tudor Sports Res  v  Bexlians Res

Weald of Kent Charity Cup

Westfield Res  v  Lydd Town Res

NRG Gyms Under 21 League

Tankerton  v  Lewisham Borough (2:30pm)

Lewisham Borough v Tankerton (4:00pm)


Easter Sunday 20 April 2014

Women’s Super League Two

Durham  v  Millwall Lionesses (2:00pm)
(at New Ferens Park)

The FA Women’s Premier League Southern Division

Charlton Athletic  v  Brighton & Hove Albion (2:00pm)
(at Thamesmead Town FC)

Gillingham  v  Cardiff City (2:00pm)
(at Chatham Town FC)

Easter Monday 21 April 2014

Sky Bet Championship

Millwall  v  Doncaster Rovers (3:00pm)

Sheffield Wednesday  v  Charlton Athletic (3:00pm)

Sky Bet League One

Walsall  v  Gillingham (3:00pm)

Skrill Premier

Dartford  v  Tamworth (3:00pm)

Salisbury City  v  Welling United (3:00pm)

Skrill South

Bromley  v  Bishop’s Stortford (3:00pm)

Chelmsford City  v  Tonbridge Angels (3:00pm)

Dover Athletic  v  Whitehawk (3:00pm)

Maidenhead United  v  Ebbsfleet United (3:00pm)

Ryman Premier League

Grays Athletic  v  Thamesmead Town (3:00pm)

Hampton & Richmond Borough  v  Dulwich Hamlet (3:00pm)

Margate  v  Cray Wanderers (3:00pm)

Metropolitan Police  v  Maidstone United (3:00pm)

Ryman League Division One North

Chatham Town  v  Waltham Forest (3:00pm)

Erith & Belvedere  v  Barkingside (3:00pm)

Redbridge  v  VCD Athletic (3:00pm)

Ryman League Division One South

Crawley Down Gatwick  v  Hythe Town (3:00pm)

Faversham Town  v  Leatherhead (3:00pm)

Folkestone Invicta  v  Merstham (3:00pm)

Herne Bay  v  Ramsgate (3:00pm)

Redhill  v  Sittingbourne (3:00pm)

Whitstable Town  v  Three Bridges (3:00pm)

Southern Counties East Football League

Beckenham Town  v  Canterbury City (1:00pm)

Deal Town  v  Holmesdale (3:00pm)

Erith Town v  Rochester United (3:00pm)

Sevenoaks Town  v  Tunbridge Wells (3:00pm)

Whyteleafe  v  Ashford United (3:00pm)

Woodstock Sports  v  Fisher (1:00pm)

Kent Invicta League

Bearsted  v  Sutton Athletic (3:00pm)

Eltham Palace  v  Crockenhill (3:00pm)

Hollands & Blair  v  Rusthall (3:00pm)

Kent Football United  v  Meridian VP (3:00pm)

Lydd Town  v  Bridon Ropes (3:00pm)

Haart of Kent County League Premier – all 2:45pm

Bromley Green  v  Bredhurst Juniors

Chipstead  v  APM Contrast

Greenways  v  Fleetdown United

Hildenborough Athletic  v  Staplehurst Monarchs United

Metrogas  v  Erith 147 Sports

Sheppey & Sheerness United  v  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club

Snodland Town  v  Tudor Sports

Haart of Kent County League Division One East – all 2:45pm

Borden Village  v  Park Regis

Guru Nanak  v  Malgo

Haart of Kent County League Division One West – all 2:45pm

Coney Hall  v  Long Lane

Peckham Town  v  AFC Sevenoaks

Haart of Kent County League Division Two East – all 2:45pm

Hawkenbury  v  Faversham Strike Force

Larkfield & New Hythe Wanderers  v  Deal Town Res

Platt United  v  Tenterden Town

Haart of Kent County League Division Two West – all 2:45pm

Blackheath Untied  v  Old Roan

Phoenix Sports Res  v  Halstead United

Sutton Athletic Res  v  Seven Acre & Sidcup Res

Haart of Kent County League Division Three East – 2:45pm

New Romney Res  v  Hawkinge Town

Tuesday 22 April 2014

Haart of Kent County League Division One West

Bexley  v  Ide Hill (6:30pm)

Haart of Kent County League Division Three West

Hildenborough Athletic Res  v  FC Elmstead (6:30pm)

Orpington Res  v  Metrogas Res (6:30pm)

Farnborough Old Boys Guild Res  v  Bexlains Res (6:30pm)

Les Leckie Cup Final

East Kent College  v  Lydd Town Res (7:30pm)
(at Faversham Town FC)

NRG Gyms Under 21 League

Herne Bay  v  Lewisham Borough (7:30pm)

Wednesday 23 April 2014

Southern Counties East Football League

Canterbury City  v  Corinthian (7:45pm)

Cray Valley (Paper Mills)  v  Lordswood (7:45pm)

Greenwich Borough  v  Holmesdale (7:45pm)

Rochester United  v  Phoenix Sports (7:45pm)

Kent Invicta League

Bridon Ropes  v  Lewisham Borough (6:30pm)

Kent Football United  v  Fleet Leisure (7:45pm)

Haart of Kent County League Premier –

Stansfeld Oxford & Bermondsey Club  v  Farnborough Old Boys Guild (6:30pm)

Haart of Kent County League Division One West

Holland Sports  v  Halls AFC (6:30pm)

Haart of Kent County League Division Three West

Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res v  Tudor Sports Res

Click here for the Fixture List for April and May 2014:

http://www.kentishfootball.co.uk/mambo/index.php?option=com_content&task=view&id=9756&Itemid=44

We need to gain maximum points if we are to win the league title, says Blair boss Paul Piggott
Thursday, 17 April 2014
HOLLANDS & BLAIR manager Paul Piggott says his side can’t afford to drop any points during their final five games of the season.
Last Updated ( Thursday, 17 April 2014 )
Read more...
Credit to the boys for keeping us in the Conference, says Welling United boss Jamie Day
Thursday, 17 April 2014
WELLING UNITED manager Jamie Day says he is pleased to have kept the club in the Conference Premier.

Last Updated ( Thursday, 17 April 2014 )
Read more...
<< Start < Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

 
Top! Top!