www.mamboteam.com
Kentishfootball.co.uk Advertisement
Home arrow Fixture Lists & Results
Saturday, 25 October 2014
 
 
Fixture Lists & Results
SATURDAY'S FIXTURE LIST PDF Print E-mail
Friday, 24 October 2014
We say goodbye to British Summer Time!
Don’t forget that clocks go BACK an hour on Saturday night so you get an extra hour in bed on Sunday morning!

Thank you for visiting www.kentishfootball.co.uk – the only website that covers non-league football in and around Kent.

This website is solely run by Stephen McCartney, 37, who has been following non-league football since 1989 and has been running this website since June 2003.

Please can clubs text 07979 418 360 with details of pitch inspections and postponements instead of using twitter or email.

THIS WEEK’S COVERAGE:
Saturday: Evesham United v Bromley – The FA Cup Fourth Qualifying Round
Sunday: Worcester City v Greenwich Borough – The FA Cup Fourth Qualifying Round

Saturday 25 October 2014

The FA Cup Fourth Qualifying Round
(winners each receive £12,500)

Dartford  v  Burgess Hill Town (3:00pm)

Eastbourne Borough  v  Dover Athletic (3:00pm)

Evesham United  v  Bromley (3:00pm)

Maidstone United  v  Welling United (3:00pm)
(ALL TICKET)

Sky Bet Championship

Millwall  v  Cardiff City (3:00pm)

Sky Bet League One

Gillingham  v  Crawley Town (3:00pm)

Vanarama Conference South

Ebbsfleet United  v  Hayes & Yeading United (3:00pm)

Ryman Premier League

Bury Town  v  Tonbridge Angels (3:00pm)

Dulwich Hamlet  v Hendon (3:00pm)

Margate  v  Leatherhead (3:00pm)

Wingate & Finchley  v  VCD Athletic (3:00pm)

Ryman League Division One North

Burnham Ramblers  v  Thamesmead Town (3:00pm)

Chatham Town  v  Wroxham (3:00pm)

Waltham Abbey  v  Cray Wanderers (3:00pm)

Ryman League Division One South

Faversham Town  v  Redhill (3:00pm)

Folkestone Invicta  v  Herne Bay (3:00pm)

Tooting & Mitcham United  v  Sittingbourne (3:00pm)

Whitstable Town  v  Hythe Town (3:00pm)

Southern Counties East Football League

Beckenham Town  v  Ashford United (3:00pm)

Canterbury City  v  Croydon (3:00pm)
(at Ashford United FC)

Erith Town  v  Crowborough Athletic (3:00pm)
(at Cray Valley FC)

Holmesdale  v  Corinthian (3:00pm)

Lingfield  v  Cray Valley (Paper Mills) (3:00pm)

Phoenix Sports  v  Deal Town (3:00pm)

Tunbridge Wells  v  Erith & Belvedere (3:00pm)

Woodstock Sports v  Fisher (3:00pm)

Pain & Glory Sports Kent Invicta League

Bearsted  v  Rusthall

Bridon Ropes  v  Lydd Town
(at Meridian VP FC)

Crockenhill  v  Meridian VP

Hollands & Blair  v  Eltham Palace

Kent Football United  v  Sheppey United

Lewisham Borough  v  Gravesham Borough

Orpington  v  Sutton Athletic

Seven Acre & Sidcup  v  Glebe
(at Thamesmead Town FC)

NRG Gym Kent County League Premier – all 2:45pm

Chipstead  v  Holland Sports

Fleetdown United  v  Snodland Town

Staplehurst Monarchs United  v  Bredhurst Juniors

NRG Gym Kent County League Division One East – all 2:45pm

Bromley Green  v  Hollands & Blair Res

Otford United  v  New Romney

Park Regis  v  Malgo

NRG Gym Kent County League Division One West – all 2:45pm

Blackheath United  v  Forest Hill Park

Farnborough Old Boys Guild  v   Belvedere

Peckham Town  v  Phoenix Sports

NRG Gym Kent County League Division Two East – all 2:45pm

Deal Town Res  v  Larkfield & New Hythe Wanderers

Hawkinge Town  v  Little Sharsted

Lydd Town Res  v  South Darenth

Sittingbourne Community  v  Bearsted Res

NRG Gym Kent County League Division Two West – all 2:45pm

FC Elmstead  v  Fleetdown United Res

Greenways Res  v  Old Bromleians

Long Lane Res  v  Oaks & Junior Red

New Park  v  Farnborough Old Boys Guild Res

Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res  v  Old Roan

Sutton Athletic Res  v  APM Contrast Res

NRG Gym Kent County League Divison Three East – all 2:45pm

Kings Hill  v  Borden Village Res

New Romney Res  v  East Kent College Res

Snodland Town Res  v  Guru Nanak Res

Yalding & Laddingford  v  Kennington Res

NRG Gym Kent County League Division Three West – all 2:45pm

Club Langley  v  Hildenborough Athletic Res

Crayford Arrows  v  Bexlians Res

Johnson & Phillips  v  Halls AFC Res

Lewisham Athletic  v  Metrogas Res

Seven Acre & Sidcup Res  v  Tudor Sports Res

Kent Intermediate Challenge Shield Second Round – all 2:00pm

APM Contrast  v  Borden Village

Deal Community Sports  v  Bexley

East Kent College  v  Halls AFC

Farversham Strike Force  v  Hildenborough Athletic

Guru Nanak  v  Erith 147 Sports

Kennington  v  Ide Hill

Metrogas  v  Greenways

Tudor Sorts  v  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club

Sevenoaks Charity Cup Senior Section Second Round

Halstead United  v  Southborough

Weald of Kent Charity Cup Senior Section First Round

Tenterden Town  v  Rolvenden

Maidstone & District Charity Cup Junior Section First Round

Sheppey United Res  v  Aylesford Res

NRG Gym Under 21 Development League East

East Kent College  v  South Ashford (2:00pm)

University of Kent  v  Tankerton (2:00pm)

Herne Bay  v  Betteshanger Welfare (3:00pm)

NRG Gym Under 21 Development League West

Greenwich Borough  v  Cray Wanderers (12:00pm)

Bridon Ropes  v  Parkwood Rangers (2:00pm)

Sunday 26 October 2014

The FA Cup Fourth Qualifying Round
(winners receive £12,500 in prize money)

Worcester City  v  Greenwich Borough (3:00pm)
(at Kidderminster Harriers FC)

The FA Women’s Premier League South

Charlton Athletic  v  Gillingham (2:00pm)
(at Thamesmead Town FC)

The FA Women’s Premier League South East Division One

Crystal Palace  v  Ipswich Town (2:00pm)
(at Bromley FC)

Monday 27 October 2014

Ryman Premier League

Kingstonian  v  VCD Athletic (7:45pm)


LEADING GOALSCORERS (Updated: 23/10/2014)
http://www.kentishfootball.co.uk/mambo/index.php?option=com_content&task=view&id=10143&Itemid=44

FIXTURE LIST: OCTOBER 2014
http://www.kentishfootball.co.uk/mambo/index.php?option=com_content&task=view&id=10256&Itemid=44

SPONSORSHIP DETAILS:
www.kentishfootball.co.uk is searching for sponsors. If you’d like to place a banner advert on this website for only £200 then please email .

The FA Cup Third Qualifying Round Draw PDF Print E-mail
Monday, 29 September 2014

The draw for The FA Cup Third Qualifying Round was drawn at Wembley Stadium this morning:

Last Updated ( Monday, 29 September 2014 )
Read more...
FIXTURE LIST: OCTOBER 2014 PDF Print E-mail
Sunday, 21 September 2014
Here are the Results and Fixtures throughout October 2014

Last Updated ( Friday, 24 October 2014 )
Read more...
The FA Cup Second Qualifying Round Draw PDF Print E-mail
Monday, 15 September 2014
The FA Cup Second Qualifying Round Draw was made at Wembley Stadium this lunchtime:

Last Updated ( Monday, 15 September 2014 )
Read more...
LEADING GOALSCORERS PDF Print E-mail
Sunday, 10 August 2014
Here is a list of goalscorers for the 2014-15 season.

Last Updated ( Thursday, 23 October 2014 )
Read more...
<< Start < Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 1 - 9 of 129
 
Top! Top!