www.mamboteam.com
Kentishfootball.co.uk Advertisement
Home
Thursday, 27 November 2014
 
 
SATURDAY'S FIXTURE LIST
Thursday, 27 November 2014
Thank you for visiting www.kentishfootball.co.uk – the only website that covers non-league football in and around Kent.

This website is solely run by Stephen McCartney, 37, who has been following non-league football since 1989 and has been running this website since June 2003.

Please can clubs text 07979 418 360 with details of pitch inspections and postponements instead of using twitter or email.

OUR COVERAGE THIS WEEK:

Saturday: TBA

Saturday 29 November 2014

The FA Trophy Third Qualifying Round
(winners each receive £4,000 in prize money)

Ebbsfleet United  v  Hendon (3:00pm)

Tonbridge Angels  v  Bromley (3:00pm)

Weymouth  v  Cray Wanderers (3:00pm)

Sky Bet Championship

AFC Bournemouth  v  Millwall (3:00pm)

Charlton Athletic  v  Ipswich Town (12:15pm)

Sky Bet League One

Gillingham  v  Port Vale (3:00pm)

Vanarama Conference

Bristol Rovers  v  Welling United (3:00pm)

Forest Green Rovers  v  Dartford (3:00pm)

Gateshead  v  Dover Athletic (3:00pm)

Ryman Premier League

Dulwich Hamlet  v  Kingstonian (3:00pm)

Maidstone United  v  VCD Athletic (3:00pm)

Margate  v  Grays Athletic (3:00pm)

Ryman League Division One North

Chatham Town  v  Waltham Abbey (3:00pm)

Thamesmead Town  v  Cheshunt (1:30pm)

Ryman League Division One South

Carshalton Athletic  v  Sittingbourne (3:00pm)

Chipstead  v  Ramsgate (3:00pm)

Faversham Town  v  Folkestone Invicta (3:00pm)

Hythe Town  v  Herne Bay (3:00pm)

Whitstable Town v  Hastings United (3:00pm)

Southern Counties East Football League

Croydon  v  Crowborough Athletic (3:00pm)

Lingfield  v  Ashford United (3:00pm)

Lordswood  v  Fisher (3:00pm)

Tunbridge Wells  v  Holmesdale (3:00pm)

Kent Senior Trophy Sponsored by Darenth Print & Design Second Round

Eltham Palace  v  Hollands & Blair (1:30pm)
(at Oxford Road, Sidcup)

Erith & Belvedere  v  Phoenix Sports (3:00pm)

Erith Town  v  Deal Town (3:00pm)
(at Cray Valley FC)

Gravesham Borough v  Woodstock Sports (3:00pm)
(at Rochester United FC)

Lydd Town  v  Corinthian (1:30pm)

Meridian VP  v  Cray Valley (Paper Mills) (3:00pm)

Orpington  v  Bearsted (1:30pm)

Sevenoaks Town  v  Greenwich Borough (3:00pm)

Pain & Glory Sports Kent Invicta League

Glebe  v  Bridon Ropes (3:00pm)
(at Holmesdale FC)

NRG Gym Kent County League Premier Division – all 2:00pm

APM Contrast  v  Fleetdown United

Erith 147 Sports  v  Guru Nanak

Greenways  v  Snodland Town

Hildenborough Athletic  v  Tudor Sports

Stansfeld Oxford & Bermondsey Club  v  Holland Sports

NRG Gym Kent County League Division One East – all 2:00pm

Hollands & Blair Res  v  Deal Community Sports

Kennington  v  East Kent College

New Romney  v  Ide Hill

NRG Gym Kent County League Division One West – all 2:00pm

AFC Mottingham  v  Belvedere

Bexlians  v  Blackheath United

Halstead United  v  Halls AFC

Long Lane  v  Peckham Town

NRG Gym Kent County League Division One East – all 2:00pm

APM Contrast Res  v  Bearsted Res

Deal Town Res  v  Lydd Town Res

Larkfield & New Hythe Wanderers  v  Tenterden Town

Litlte Sharsted  v  Sutton Athletic Res

NRG Gym Kent County League Division Two West – all 2:00pm

Dulwich Village  v  Greenways Res

Farnborough Old Boys Guild Res  v  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res

New Park  v  FC Elmstead

Oaks & Junior Red  v  Old Bromleians

Old Roan  v  Long Lane Res

NRG Gym Kent County League Division Three East – all 2:00pm

East Kent College Res  v  Kennington Res

Rolvenden  v  Borden Village

Sheppey United Res  v Yalding & Laddingford

NRG Gym Kent County League Division Three West – all 2:00pm

Club Langley  v  Seven Acre & Sidcup Res

Halls AFC Res  v  Crayford Arrows

Hildenborough Athletic Res  v  Johnson & Phillips

Orpington Res  v  Bexlians

Tudor Sports Res  v  Lewisham Athletic

Bill Manklow Inter Regional Challenge Cup Second Round – all 1:30pm

Borden Village  v  Otford United

Bromley Green  v  Metrogas

Park Reigs  v  Faversham Strike Force

Phoenix Sports  v  Staplehurst Monarchs United

Eastern Section Les Leckie Cup Second Round – all 1:30pm

Sittingbourne Community  v  New Romney Res

South Darenth  v  Guru Nanak Res

Barry Bundock West Kent Challenge Shield Quarter-Final – 1:30pm

Fleetdown United Res  v  Metrogas Res

NRG Gym Kent County League U21 Development League East

Dover Rangers  v  Tankerton (2:00pm)

East Kent College  v  University of Kent (2:00pm)

NRG Gym Kent County League U21 Development League West

Parkwood Rangers  v  Greenwich Borough (12:00)

Cray Wanderers  v  Meridian VP (2:00pm)

Kent Intermediate Cup Second Round – 1:30pm

Crockenhill Res  v  Herne Bay U21

London Junior Cup Second Round – 1:30pm

Kingfisher Glory  v  Beehive

Hospital Charity Cup Division One First Round

Forest Hill Park  v  Kent Football United

Maidstone & District Charity Cup Second Round

Snodland Town Res  v  Larkfield & New Hythe Wanderers Res

Bredhurst Juniors  v  Mareden Minors

Tunbridge Wells Charity Cup First Round

Leeds SV  v  Malgo

Sunday 30 November 2014

The FA Women’s Premier League Cup

Plymouth Argyle  v  Charlton Athletic (1:00pm)

The FA Women’s Premier League South East Division One

Luton Town  v  Crystal Palace (2:00pm)

November 2014 Results:
http://www.kentishfootball.co.uk/mambo/index.php?option=com_content&task=view&id=10346&Itemid=44 

December 2014 Fixtures:
http://www.kentishfootball.co.uk/mambo/index.php?option=com_content&task=view&id=10399&Itemid=44

My squad are building a terrfic desire to succeed, says Lydd Town boss Dave Smith
Thursday, 27 November 2014
LYDD TOWN manager Dave Smith says he wants his side to be the shining lights going into the New Year.
Read more...
We are sitting ok in the league, says Sittingbourne boss Nick Davis
Thursday, 27 November 2014
SITTINGBOURNE manager Nick Davis says he will slot in to the heart of defence for their trip to Carshalton Athletic on Saturday.

Read more...
<< Start < Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

 
Top! Top!